Erasmus +

Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Narzymiu od 1 września 2018r. do 31 sierpnia 2020r. realizuje program Unii Europejskiej Erasmus+ Conscious Technology for the Future – „Świadoma technologia na przyszłość”. Program obejmuje wymianę zagraniczną nauczycieli z ZS nr 2 w Narzymiu ze szkołami z Turcji, Bułgarii, Włoch i Rumunii. Budżet przedsięwzięcia wynosi ponad 26.000 EURO i w 100 % pokryje koszty zadania. Celem priorytetowym jest doskonalenie nauki języka angielskiego i poznawanie innych kultur.

11–15.03.2019r. Nauczyciele Zespołu Szkół Nr 2 w Narzymiu uczestniczyli w spotkaniach kadr kształcących tzw. Learning, teaching and training activities z nauczycielami z partnerskich szkół (Włochy, Turcja, Rumunia, Bułgaria) w miejscowości Burgas w Bułgarii.
W ramach projektu Erasmus+ uczestniczyli w zajęciach z języka bułgarskiego, matematyki oraz zajęciach wyrównawczych. Wspólnie z pozostałymi partnerami uczestniczyli w spotkaniu poświęconym prezentacji poszczególnych szkół. Nauczyciele mieli okazję odwiedzić Muzeum Soli w Pomorie oraz starożytną miejscowość Nessebar. Jest to zabytkowe miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W ramach projektu Erasmus+ uczestnicy spotkali się z władzami lokalnymi miasta Burgas i uczestniczyli w kursie "Mobile tools".

27-31.05.2019r. Do Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Narzymiu przybyli partnerzy projektu Erasmus+ "Świadome technologie w przyszłość". Zespoły nauczycieli pochodzili z Turcji, Rumunii, Bułgarii, Włoch. Pierwszego dnia nasi partnerzy obserwowali lekcję informatyki oraz lekcję języka angielskiego. Wspólnie podziwiali wykonanie "Poloneza" przez najstarszych uczniów naszej placówki oraz występy artystyczne przygotowane przez chór szkolny. Uczestnicy projektu zwiedzali powiat działdowski, jak również mieli okazję podziwiać Malbork i Gdańsk.

04-08.11.2019r. Nauczyciele naszej szkoły brali udział w trzecim spotkaniu dotyczącym projektu Erasmus + "Świadome technologie w przyszłość" w Rumuni. Pierwszego dnia zwiedzali Szkołę Podstawową im. Alexandru Stefulescu w Targu Jiu. Uczniowie tej szkoły przygotowali na powitanie piękny program artystyczny. Uczestnicy projektu obserwowali zajęcia przygotowane przez uczniów liceum dotyczące bezpieczeństwa w Internecie oraz zajęcia z biologii, jak również zwiedzali miasto Targu Jiu.