Akademia Kreatywnego Przedszkolaka

AKADEMIA  KREATYWNEGO  PRZEDSZKOLAKA

Gmina Iłowo-Osada i nasze Przedszkole i we współpracy z Firmą zewnętrzną pozyskała środki na realizacje Projektu AKADEMIA KREATYWNEGO PRZEDSZKOLAKA W NARZYMIU. Dofinansowanie otrzymaliśmy z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO Warmia i Mazury na lata 2014-2020.

W latach szkolnych 2018/2019 oraz 2019/2020 w naszym Przedszkolu odbywać się będą DODATKOWE zajęcia we wszystkich czterech grupach przedszkolnych, dzięki którym wydłużony zostanie czas pracy przedszkola. Zajęcia dla dzieci będą nieodpłatne.

„KLUB MAŁEGO MUZYKA” – będą to zajęcia prowadzone w formie opowieści słowno-muzycznych, zabaw muzycznych, tańców, form muzycznych, poznawania nazw instrumentów itp. (raz w tygodniu w każdej grupie)
„KLUB MAŁEGO ODKRYWCY” – będą to zajęcia matematyczno–badawcze oparte na eksperymentowaniu i samodzielnym zdobywaniu wiedzy. Zajęcia te będą wykorzystywać kreatywność dzieci oraz rozwijać ich umiejętności badawcze i matematyczne. (raz w tygodniu w każdej grupie)
„KLUB KREATYWNEGO MALUCHA” – zajęcia na których będzie wspierany rozwój dziecka poprzez twórczość artystyczną i zabawy kreatywne.(raz w tygodniu w każdej grupie)
„KLUB SPRAWNEGO PRZEDSZKOLAKA” – zajęcia ogólnorozwojowe nastawione na aktywne spędzanie czasu rozwijające umiejętność współpracy i rywalizacji. (raz w tygodniu w każdej grupie)
„GRY I ZABAWY PO ANGIELSKU” – zajęcia wspierające naukę języka angielskiego, zabawy, ćwiczenia i gry językowe. (raz w tygodniu w każdej grupie)
ZAJĘCIA ROBOKIDS – zajęcia z Robotyki będą miały na celu budowanie, konstruowanie i programowanie z elementami informatyki. (raz w miesiącu)
SPOTKANIA MUZYCZNE – Comiesięczne spotkania prowadzone przez profesjonalnych muzyków stanowiące uzupełnienie zajęć „Klub Małego Muzyka”
WYCIECZKI EDUKACYJNE – 2 wycieczki w trakcie projektu dla wszystkich dzieci stanowiące uzupełnienie działań edukacyjnych.
DLA NAUCZYCIELI PRZEDSZKOLA W NARZYMIU – szkolenia, kursy min. ."Kodowanie w przedszkolu, czyli jak uczyć dzieci podstaw programowania, „Jak bawić się z maluchami muzyką, tańcem i ruchem „Gry rozwijające zdolności matematyczne i ogólną sprawność intelektualną dzieci przedszkolnych oraz studia podyplomowe dla 1 nauczyciela.
Dodatkowo wszystkie dzieci będą korzystały z dożywiania w szkole - nieodpłatnie.